Menu

Wyniki losowania numerów projektów budżetu obywatelskiego 2017

12 sierpnia 2016 - Brak kategorii wpisu

Nr projektu 1
Tytuł Remont chodnika ul. Sienna 1-26 “Bezpieczna droga do szkoły” Sienna od 1 do 26

Lokalizacj: ul. Sienna

Opis

Remont chodnika ul. Sienna 1-26 “Bezpieczna droga do szkoły” Sienna od 1 do 26 “Remont chodnika wzdłuż ul. Siennej od 1 do 26 (SP nr 61).
Główne zadanie będzie polegało na wymianie płyt chodnikowych na kostkę brukową/płytki chodnikowe oraz na zamontowaniu koszy na śmieci po lewej stronie ulicy Siennej. Po lewej stronie (w kierunku Stogów) wymiana chodnika nastąpi na długości około 600 m.
Chodnik ten jest ciągiem pieszym, łączącym 6 bloków, 15 domków jednorodzinnych, GZNK w Gdańsku jest także głównym dojściem do Szkoły Podstawowej nr 61.
Chodnik przy ul. Siennej od lat nie był remontowany. Nawierzchnia ów chodnika jest zdewastowana, a jego degradacja nieustannie postępuje od lat. Objawia się to poprzez nierówności, duże wybrakowania płytek, spękane i wystające płyty chodnikowe. Taki stan nawierzchni chodnika utrudnia ruch pieszy i stwarza zagrożenie uszczerbku na zdrowiu dla mieszkańców, a w szczególności dzieci, które uczęszczają codziennie tym chodnikiem do szkoły.

Koszt: 157 tys.

Projekt nr 2
Fitness z bobasem – Przeróbka Dzielnica- Przeróbka, klub “Kolejarz” ul. Bajki 8 A Zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży oraz matek z dziećmi mają na celu aktywizację i integrację kobiet we wczesnym okresie macierzyństwa. Zajęcia organizowane dla mieszkańców dzielnicy Przeróbka w Klubie “Kolejarz” raz w tygodniu dla 10 osób, w formie fitnessu (aerobik, step, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup) służyłyby budowaniu oraz pogłębianiu relacji na linii matka- matka, matka- dziecko, dziecko- dziecko, ponad to stanowiłyby podstawę do utrwalania pozytywnych wzorców zdrowego stylu życia zarówno dla matek jak i dzieci. Innymi pozytywnymi skutkami w/w zajęć jest wspieranie profilaktyki depresji poporodowej, przemocy i zaburzeń relacji pomiędzy rodzicami, a dziećmi. W organizowanych zajęciach matki będą uczestniczyć razem z dziećmi, dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach razem z mamą lub bawić się z obecnym w czasie zajęć animatorem. Wszystkie działania będą miały korzystny wpływ na rozwój relacji między kobietami, poprawę kondycji fizycznej, ich motywację i aktywizację. “Wyposażenie:
Lustra: 3000 zł
Maty: 300 zł

Koszty wynagrodzenia. Wynagrodzenie trenera: 123 zł brutto za trening.
40 treningów x 123 zł = 4920 zł (1 trening tygodniowo przez 10 miesięcy).
Koszt promocji projektu – 500 zł.

Suma: 8720 zł

Projekt nr 3

Aktywny spacer z wozkami na przeróbce Przerobka “Organizacja aktywnych spacerów na terenie Dzielnic-Przeróbka jednorazowo dla 10-15 rodziców i dzieci do 3 roku życia. Zajęcia mają na celu budowanie pozytywnych wzorców zdrowego i aktywnego stylu życia, ponad to wspierają aktywizację i integrację rodziców we wczesnym okresie rodzicielstwa. Zajęcia te polegają na ćwiczeniach fizycznych, które rodzic pod okiem instruktora wykonuje podczas spaceru, wykorzystując wózek, a także inne dostępne podczas spaceru przyrządy. Takie zajęcia ruchowe dają możliwość (przede wszystkim matce) wyjścia z domu i zaburzenia rutyny, w której nie zawsze czuje się ona komfortowo. Możliwość regularnego uczestniczenia w zajęciach oraz znalezienie się w gronie o podobnych problemach, pozwala na niwelację stresu towarzyszącemu opiece i wychowaniu małego dziecka. Ponad to zajęcia ruchowe przyczyniają się do poprawy formy oraz sylwetki, a tym samym do wzrostu pewności siebie oraz samozadowolenia. Taki stan ma pozytywny wpływ na dziecko oraz całą rodzinę.
” “Koszty wynagrodzenia. Wynagrodzenie trenera: 123 zł brutto za trening.
40 treningów x 123 zł = 4920 zł (1 trening tygodniowo przez 10 miesięcy).
Koszt promocji projektu – 500 zł.
Suma: 5420 zł

 

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Wyniki-losowania-numerow-projektow-budzetu-obywatelskiego,a,59094

 

Dodaj komentarz